TBM Madde Bağımlılığından Korunma Eğitimleri

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan, illerde halka yönelik olarak sürdürülen Aile Eğitim Programı (AEP) kapsamında eğitimcilerimiz kendi uzmanlık alanlarında (Aile İçi Eğitim, İktisat, Sağlık, Hukuk, Medya) eğitimler vererek, halkın bilinçlenmesine katkı sağlamaktadırlar.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile Eğitim Programı (AEP) ve YEŞİLAY Cemiyeti Türkiye Bağımlılıkla Mücadele (TBM) projesi protokolü çerçevesinde “Madde Kullanım Riski ve Madde Bağımlılığından Korunma” konulu eğitimler düzenlendi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde görev yapan TBM Formatörü Psikolog Gülnur Ayşe Er tarafından madde kullanımını önlemek ve bağımlılık alanında farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen 4 eğitim programına 572 katılımcı katıldı.

Eğitim düzenlenen yerler :
* Sezginler Mesleki Teknik Anadolu Lisesi
* Cumhuriyet Anadolu Lisesi
* Sakarya Üniversitesi Sağlık Hizmetleri MYO
* Kocaali Müftülüğü Hamidiye Kuran Kursu

Eğitimlerde şu konulara yer verildi :
-Bağımlılık nedir?
-Bağımlılığın fizyolojik ve psikolojik etkileri nelerdir?
-Bağımlılığın tespit edilmesinde dikkat edilecek noktalar nelerdir?
-Bağımlılık meydana geldikten sonra tedavi süreci nasıl olmalıdır?
-Madde bağımlılığından korunmak için nelere dikkat edilmelidir?
-Madde bağımlılığı tespitinde başvurulacak kurumlar nelerdir?
-Zararlı alışkanlıklardan korunmada “Hayır” deme bilinci nasıl oluşturulur?
 
Aile Eğitim Programı kapsamında düzenlenen tüm eğitimler halka açık olup, eğitimlere katılım ücretsizdir. Eğitimlere katılmak için 0264 277 07 06 telefon numarası aracılığıyla Aile ve Toplum Hizmetleri birimi ile iletişime geçebilirsiniz. Sonraki Sayfa: Kuruluş Müdürleri Koordinasyon Toplantısı (Şubat 2018)

Önceki Sayfa : İş Hayatına Uyum Seminer Programı