Tarihte Kadın Sağlığı Ve Uygulamaları Konferansı

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında “Tarihte Kadın Sağlığı ve Uygulamaları” başlıklı bir konferans düzenlendi.
 
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen konferansa Türkiye’nin ilk kadın Üroloji Uzmanı Op. Dr. Hatice Sıçramaz ve Sakarya Müftülüğü İl Gençlik Koordinatörü Vaize Sevim Demir Akgün konuşmacı olarak katıldı.
 
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Kadın Hizmetlerinden sorumlu İl Müdür Yardımcısı Yasemin Turan’ın açılış konuşmasının ardından konuşmacıların sunumları ve soru-cevap bölümüyle devam eden programa Sakarya Kredi ve Yurtlar Kurumu bünyesindeki yurtlarda kalan kız öğrenciler ve kuruluşlarda görev yapan bakım personeli katıldı.
 
Üroloji Uzmanı Op. Dr. Hatice SIÇRAMAZ sunumunda, sağlık sektöründe şifahanelerden hastahanelere kadar uzanan tıp yolculuğu hakkında bilgiler verirken, alanında başarılı çalışmalara imza atan kadınlardan örnek vererek, meslekî tecrübelerini katılımcılarla paylaştı.
 
Sakarya Müftülüğü İl Gençlik Koordinatörü Vaize Sevim DEMİR AKGÜN ise sunumunda kadın sahabelerin uyguladığı tedavi yöntemlerinden ve İslam tarihi boyunca, İslam coğrafyasındaki kadınların sağlık uygulamaları konularına değindi.


Sonraki Sayfa: Engelli Memur Kadroları İçin Tercihler Başlıyor

Önceki Sayfa : Kadınlar Günü Etkinlikleri