Söğütlü Kaymakamlığında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Farkındalık Eğitimi

 

 
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz tarafından “kadına yönelik şiddet” alanında koordinasyon içinde bulunduğumuz diğer kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan personellere yönelik düzenlenen farkındalık seminerleri devam ediyor.
 
Bu doğrultuda Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve koordinasyon içinde bulunduğumuz diğer kurumların temsilcileriyle birlikte Söğütlü Kaymakamlığı toplantı salonunda farkındalık eğitimi düzenlendi. Eğitime Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü adına İl Müdür Yardımcısı Yasemin TURAN, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü adına Yadigar EKERBİÇER, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü adına Merve KAMBUR, Büyükşehir Belediyesi adına Semiha SEZER ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğü adına Şeniz ATAN katıldı.
 
Eğitim programında 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında kuruluşlarımız bünyesinde yürütülen çalışmalar hakkında ŞÖNİM Müdürü Yadigar EKERBİÇER sunum yaparken, diğer kurumların temsilcileri de verilen hizmetler hakkında katılımcıları bilgilendirdi.
 
Sakarya Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planı kapsamında diğer kurumlarla yürütülen kolektif çalışmalar değerlendirilerek, özellikle şiddet gören bireylerin iş, istihdam, sosyal ve psikolojik destek süreçleri hakkında görüşmeler yapılarak, ilçede görevlendirilen Alt Teknik Şiddet Önleme ve İzleme Çalışma Grubu personeline bilgi verildi.


Sonraki Sayfa: Aile Eğitim Programı (01 Mart – 23 Mart)

Önceki Sayfa : Çocuk Hizmetleri Saha Değerlendirmesi