SGK İL MÜDÜRLÜĞÜNDE KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE FARKINDALIK EĞİTİMİ


 
Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Eğitim, Araştırma ve Geliştirme Merkezi Genel Müdürlüğü ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü arasındaki protokol kapsamında, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü bünyesinde görev yapan personellere kadına yönelik şiddetle mücadele alanında farkındalık seminerleri verilmektedir.
 
Bu doğrultuda Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüze bağlı hizmet vermekte olan Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü tarafından Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü konferans salonunda “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Farkındalık Semineri” düzenlendi.
 
Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürü Yadigar Ekerbiçer tarafından yapılan sunumda 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında kuruluşlarımız bünyesinde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verildi. Sakarya Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planı kapsamında diğer kurumlarla yürütülen kolektif çalışmalar değerlendirilerek, özellikle şiddet gören bireylerin iş ve istihdam süreçleri hakkında görüşmeler yapıldı.Sonraki Sayfa: AİLE EĞİTİM PROGRAMI (11 OCAK – 16 OCAK)

Önceki Sayfa : Engelli Memur Yerleştirme ve EKPSS-Kura'ya Başvuru Takvimi