Sakarya’da Kadınlar Günü Etkinlikleri Devam Ediyor


 

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında şehrimiz genelinde çeşitli programlar düzenlenmeye devam ediyor.
 
8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında İl Müdürlüğü ve bağlı kuruluşlarımızda görev yapan kadın personelimize yönelik olarak yemek ve film etkinliği organize edildi. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu IŞIKSU personelin kadınlar gününü kutlayarak görevlerinde başarılar diledi. Kurumumuz konferans salonunda gerçekleştirilen film gösterimine de çok sayıda personelimiz katıldı.
 
Ayrıca İl Jandarma Komutanlığında görev yapan personele yönelik olarak Evlilik Öncesi Eğitim, Aile İçi Şiddetin Önlenmesi, Madde Kullanım Riski ve Madde Bağımlılığından Korunma konu başlıklarıyla konferanslar düzenlendi. İl Müdürlüğü Aile ve Toplum Hizmetleri Biriminde görev yapan Aile Eğiticisi Psikolog Gülnur Ayşe ER tarafından verilen konferansa er ve erbaşlar katıldı.
 
Bununla birlikte Kocaali Belediyesi ile İl Müdürlüğümüz işbirliğiyle ilçe halkına yönelik olarak kadınlar günü etkinliği düzenlendi. Kocaali Belediye Başkanı Ahmet ACAR’ın açılış konuşmalarıyla başlayan, kur’an-ı kerim tilavetiyle devam eden etkinlik sunum ve konferans ile devam etti.
 
Kocaali ilçesinde düzenlenen etkinlikte, 6284 sayılı kanun kapsamında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planı Kocaali Alt Teknik Kurulu Üyesi Dilek SERTDEMİR kadın hizmetleri ve şiddet önleme izleme faaliyetleri ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.
 
Kişisel Gelişimci, Eğitimci Yazar Sıtkı ASLANHAN’ın konferansıyla devam eden programda, aile ilişkileri, değerler eğitimi, çocuk eğitimi, teknolojinin aile hayatına yansımaları, ailede kadının rolü gibi konulara yer verildi.


Sonraki Sayfa: Sakarya’da Kadınlar Günü

Önceki Sayfa : Devlet Korumasından Vatanî Göreve Uğurlama