Sakarya’da Kadınlar Günü


 

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında şehrimiz genelinde çeşitli programlar düzenlenmeye devam ediyor.
 
8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehit anneleri ve eşlerine yönelik düzenlenen programa katılım sağlandı.
 
Bununla birlikte şehir merkezinde bulunan bir alışveriş merkezinde stand açılarak, vatandaşlardan gelen sorular cevaplandı, hizmet modellerine ilişkin kurum tanıtımı yapıldı.
 
Ardından Sakarya İl Müftülüğü ve İl Müdürlüğümüz işbirliği ile Kadın Hastalıkları Uzmanı Dr. Gülten DEMİRSOY ve Genel Cerrah Dr. Zahide KURT’un katılımlarıyla İl Müftülüğü konferans salonunda “Güçlü ve Sağlıklı Kadın Sağlıklı Toplum” konulu konferans düzenlendi.
 
Sakarya Üniversitesi ve İl Müdürlüğümüz işbirliği ile “Kampüste Kadın Anlatıları ve Deneyimleri” başlığıyla panel düzenlendi. Sakarya Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ayşegül HANCI’nın moderatörlüğünde düzenlenen panele Yazar Hande ORTAÇ ve Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürü Yadigar EKERBİÇER konuşmacı olarak katıldı. ŞÖNİM Müdürü Yadigar EKERBİÇER sunumunda, İl Müdürlüğü tarafından verilen kadın hizmetlerinin tanıtımı, kadın-erkek eşitliği, şiddet alanında yürütülen çalışmalar ve kadın konukevi hizmetleri gibi konulara yer verdi.
 
Ayrıca Sakarya Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı hizmet vermekte olan Ayşe Hümeyra ÖKTEN KYK Kız Öğrenci Yurdu konferans salonunda İl Müdürlüğünde görev yapan Aile Eğiticisi Psikolog Gülnur Ayşe ER tarafından “Aile Yaşam Becerileri” konulu konferans düzenlendi. Psikolog Gülnur Ayşe ER sunumunda aile içi iletişimin önemine, kadın-erkek rollerine, pozitif iletişimde dikkat edilmesi gereken hususlara yer verdi.


Sonraki Sayfa: Kadınlar Günü Etkinlikleri

Önceki Sayfa : Sakarya’da Kadınlar Günü Etkinlikleri Devam Ediyor