Otizmi Fark Et, Kabul Et, Bizimle Yürü

 

2 Nisan Otizm Farkındalık Günü kapsamında tüm illerimizde olduğu gibi Sakarya’mızda da Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz tarafından “Otizmi Fark Et, Kabul Et, Bizimle Yürü” başlığı altında yürüyüş etkinliği düzenlendi.
Çark Caddesi’nden başlayarak (AKM) Adapazarı Kültür Merkezi’nde son bulan farkındalık yürüyüşüne Vali Yardımcısı Bekir DINKIRCI, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu IŞIKSU, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih ÇELİKEL, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Mümtaz SEYDA, Otizmle Yaşam Derneği Başkanı Gülser ERGÜN, İl Müdür Yardımcıları, Kuruluş Müdürleri, İl Müdürlüğü ve bağlı kuruluşlarda görev yapan personel ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Arifiye Yetişkin Zihinsel Engelliler Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kalan engellilerden oluşan “Engelsiz Mehter” eşliğinde yürüyüş yapılarak, otizmli çocuklarla birlikte balonların uçurulduğu etkinlikte otizmin bir hastalık değil farklılık olduğunun altı çizilerek farkındalık oluşturuldu.
Kortej yürüyüşünün ardından katılımcılar AKM’de düzenlenen “Otizmle Yaşamak” isimli söyleşi etkinliğine katıldı. Kendisi de otizmli olan ve otizm alanında kitaplar yazan Birsen BAŞAR tarafından gerçekleştirilen söyleşide, otizm ile ilgili bilinmeyenler konuşuldu.


Sonraki Sayfa: Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Farkındalık Eğitimlerimiz Devam Ediyor

Önceki Sayfa : MİRAÇ KANDİLİ ETKİNLİĞİ