OTİZM SPEKTRUM BOZUKLUĞU OLAN BİREYLERE YÖNELİK ULUSAL EYLEM PLANI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI


Otizm Spektrum Bozukluğu olan bireylere yönelik olarak oluşturulan Ulusal Eylem Planı ile ilgili değerlendirme toplantısı Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı.
Vali Yardımcısı Bekir Dınkırcı başkanlığında düzenlenen toplantıya, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu, İŞKUR İl Müdürü Tekin Kaya, İl Müdür Yardımcısı Elif Civan Yüce, Sakarya Üniversitesi’nde görev yapan Doç. Dr. Süleyman Kaleli, Büyükşehir Belediyesi Engelli Hizmetleri Şube Müdürü Nurcan İris, İl Mili Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim Okul Müdür V. Cumhur BAŞÇI, İŞKUR İl Müdürlüğünde görev yapan Levent Sabancıoğlu, İl Sağlık Müdürlüğü Birim Sorumlusu Maruf Menduh Sert ve Otizmle Yaşam Derneği Başkanı Gülser Ergün katıldı.
Otizm Spektrum Bozukluğu tanısı konulan bireylere yönelik olarak, ilgili kurumların yürüttüğü çalışmaların değerlendirildiği, işbirliği içindeki kurumların koordinasyonunun güçlendirilmesi konusunda paylaşımların yapıldığı toplantıda, istihdam ve rehberlik faaliyetlerinin artırılması yönünde kararlar alındı.


Sonraki Sayfa: AİLE EĞİTİM PROGRAMI (11 Aralık - 15 Aralık)

Önceki Sayfa : KARASU İLÇESİNDEKİ ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİMİZLE BULUŞTUK