Macera Parkı Etkinlikleri

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle hayata geçirilen “Okullarda Erken Uyarı Sistemi” kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi.
Bu kapsamda Erken Uyarı Modeli kapsamındaki proje okullarının öğretmenleri ve öğrencileri Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yaşayarak Öğrenme Macera Parkı’nda düzenlenen etkinliklerde bir araya geldi.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü temsilcileri ve üniversite öğrencilerinin desteğiyle düzenlenen aktivitelere, proje okulları olan Çamyolu İlkokulu, Talat Tömekçe İlkokulu ve Çökekler İlkokulu öğrencileri katıldı.
Her okuldan 30 öğrencinin katıldığı aktiviteler 3 gün boyunca Yaşayarak Öğrenme Macera Parkı içerisinde düzenlendi. Çocukların bilişsel gelişimine katkı sağlayacak olan akıl oyunları ile fiziksel gelişimini destekleyici tırmanma ve atlama oyunlarıyla çocuklar gönüllerince eğlendi. Günün sonunda çocuklara top, tişört, şapka gibi hediyeler verilerek program sonlandırıldı.
Erken Uyarı Modeli Nedir?
“Erken Uyarı Modeli “Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından çocuklara yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında, okullar ve okul çevresindeki risk faktörlerini tespit etmek, bu yönde önleyici çalışmalar yapılmasını amaçlayan bir projedir.
 
Erken uyarı modelinin ilk adımı çocukların yaşamlarındaki risklerin gerçekleşmesine neden olan olumsuz koşulların taranmasını ve tarama sonucunun etkin olarak değerlendirilmesini içermektedir. Var olan risk koşullarının bilgisi ile çocuk ve aileler için gerekli koruyucu ve önleyici tedbirler alınmaktadır.
 


Sonraki Sayfa: Anneler Günü’nde Şehit Annelerimizi Ziyaret Ettik

Önceki Sayfa : Aile Şenliği