KARASU İLÇESİNDEKİ ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİMİZLE BULUŞTUK


 

Sakarya Valiliği himayesinde Aile ve Sosyal Politikalar Sakarya İl Müdürlüğümüzün katkılarıyla Karasu Kaymakamlığı, Karasu Belediye Başkanlığı ile birlikte, Karasu İlçesinde ikamet eden şehit aileleri ve gaziler onuruna program düzenlendi.
 
İlk olarak Şehit Uzman Çavuş Hasan Keleş’in ailesini ziyaret eden Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu ve beraberindeki heyet, Yaşar Keleş ve ailesi ile birlikte tüm şehitlerimiz için dua ederken, şehit ailelerinin, vatan için şehadet şerbeti içen Mehmetçiklerimizin bize en kutsal emanetleri olduğunu ifade etti. Karasu ilçesinde düzenlenen etkinlikler aile ziyaretinin ardından yemek programı ile devam etti.
 
Düzenlenen programa Vali İrfan Balkanlıoğlu Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Cengiz Yiğit, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu, Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetim Derneği Sakarya Şube Başkanı Hayrettin Kaplan, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Sakarya Şube Başkanı Erol Demir ile şehit ve gazi aileleri katıldı.

Program, şehitlerimizin aziz ruhları için okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.
 
Ardından konuşma yapan Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, "Memleketimiz bütün dünyanın göz diktiği bir konumda. Biz terörle mücadelede sözde 3-5 çapulcuyla çarpışıyoruz, arkasında dünyanın en gelişmiş ülkeleri çıkıyor. Avrupa’da dost ve müttefik bildiğimiz ülkelerin büyük bir bölümü bizimle savaş halinde. Biz sadece teröristle mücadele etmiyoruz, neredeyse yedi düvelle çarpışıyoruz. Görüyorsunuz son dönemde dost ve müttefik bildiğimiz büyük bir ülke, bizim parasını gönderip de alamadığımız silahları teröristlere bedava tırlarla gönderiyor. Ancak Allah’a çok şükür, milletimizin azim ve kararlılığı, insanımızın, ‘gerekirse vatan için canımı veririm’ düşüncesi, şehit olma arzusu onların bütün planlarını boşa çıkarıyor. İşte Suriye’de büyük ve hain bir plan vardı gördük, İslam âlemi ile aramıza teröristlerden oluşan bir bariyer oluşturmaya çalıştılar. Allah razı olsun, Sayın Cumhurbaşkanımızın kararlılığı ve hükümetimizin sayesinde kılıç gibi girdik ve orayı kestik, aldık ellerinden, almaya da devam edeceğiz. Oralarda terörist bir devlete asla müsamaha etmeyeceğiz ve kanımızın son damlasına kadar gerekirse bu uğurda mücadele edeceğiz.” şeklinde konuştu.

 
 


Sonraki Sayfa: OTİZM SPEKTRUM BOZUKLUĞU OLAN BİREYLERE YÖNELİK ULUSAL EYLEM PLANI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

Önceki Sayfa : 5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu 6. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı