Kadınlar Günü Etkinlikleri

 
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında şehrimiz genelinde çeşitli programlar düzenleniyor.
 
Etkinlikler çerçevesinde kadın konukevinden hizmet aldıktan sonra kendilerine ev açılan kadınlar ve mülteci aileler evlerinde ziyaret edildi. Ziyaretlere Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Kadın Hizmetlerinden sorumlu İl Müdür Yardımcısı Yasemin TURAN ve Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürü Yadigar EKERBİÇER katıldı.
 
Bununla birlikte, İl Müdürlüğümüz ve Sakarya İl Müftülüğü işbirliği ile düzenlenen “Korkularını Azalt Umutlarını Çoğalt” projesi kapsamında il müftülüğü konferans salonunda, “Eş ve Anne Olmanın Psikolojisi” başlıklı bir konferans düzenlendi.
 
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Aile ve Toplum Hizmetleri biriminde görev yapan Aile Eğiticisi Psikolog Gülnur Ayşe ER tarafından verilen konferansa, müftülüğe bağlı Kuran kursu öğreticileri, kursiyerler olmak üzere çok sayıda izleyici katıldı.
 
Ayrıca Sakarya Valisi Sn. İrfan BALKANLIOĞLU’nun değerli eşleri Sn. Esma BALKANLIOĞLU hanımefendinin teşrifleriyle 6284 sayılı kanun kapsamında önleyici tedbir kararı bulunan 25 kadın ile birlikte şehrimizde bir otelde yemek programı düzenlendi.


Sonraki Sayfa: Tarihte Kadın Sağlığı Ve Uygulamaları Konferansı

Önceki Sayfa : Sakarya’da Kadınlar Günü