Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Farkındalık Eğitimlerimiz Devam Ediyor


 

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz tarafından “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planı” kapsamında kadına yönelik şiddet alanında koordinasyon içinde bulunduğumuz diğer kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan personellere yönelik düzenlenen farkındalık seminerleri devam ediyor.
 
Bu doğrultuda Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve koordinasyon içinde bulunduğumuz diğer kurumların temsilcileriyle birlikte Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ile KOSGEB Müdürlüğü personeline yönelik farkındalık semineri düzenlendi. Eğitime Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü adına İl Müdür Yardımcısı Yasemin TURAN ve Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürü Yadigar EKERBİÇER katıldı.
 
Eğitim programında 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında kuruluşlarımız bünyesinde yürütülen çalışmalar hakkında ŞÖNİM Müdürü Yadigar EKERBİÇER sunum yaptı. Sunumunda kadına yönelik şiddetin türleri, yaygınlığı, kadın ve çocuklar üzerindeki etkileri, kadına yönelik şiddetle mücadelenin önemi, kadına yönelik şiddetle mücadelede uluslararası ve ulusal mevzuat hakkında bilgiler verdi.
 
Sakarya Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planı kapsamında diğer kurumlarla yürütülen kolektif çalışmalar değerlendirilerek, özellikle şiddet gören bireylerin iş, istihdam, sosyal ve psikolojik destek süreçleri hakkında görüşmeler yapıldı.

 


Sonraki Sayfa: Çocuk Hizmetleri Saha Değerlendirmesi

Önceki Sayfa : Otizmi Fark Et, Kabul Et, Bizimle Yürü