İş Hayatına Uyum Seminer Programı

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesindeki kuruluşlardan reşit olarak ayrılan ve kamuda istihdamı sağlanan gençlere yönelik olarak İl Müdürlüğü toplantı salonunda İş Hayatına Uyum Seminer Programı düzenlendi.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü himayesinde illerde düzenlenmesi planlanan İş Hayatına Uyum Seminer Programları kapsamında, ilimizdeki kuruluşlarda korunma ve bakım altındayken reşit olarak ayrılan ve ilimizdeki kamu kurum ve kuruluşlarındaki istihdam süreçleri tamamlanan gençlerimize İş Hayatına Uyum Seminer Programı düzenlendi.
Seminer programının açılış konuşmalarını yapan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu, göreve başlayacak gençlere hayırlı olsun dileklerini ilettikten sonra, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın faaliyetleri, çalışma alanları, tanıtım ve rehberlik çalışmalarının önemi, 2828 sayılı yasanın getirdiği kazanımlar, elde edilen haklar, işe yerleşen gençlerin yükümlülükleri hakkında katılımcılara bilgi verdi.
İl Müdür Yardımcısı Elif Civan Yüce ise, iş ve sosyal güvenlik hukuku, disiplin soruşturması, disiplin cezaları, yargılama, görevden uzaklaştırma ve kamuda davranış etiği konularında bilgilendirmelerde bulundu.
İl Müdürlüğünde görev yapan Öğretmen Caferi Tayyar İğdir ise 657 sayılı Devler Memurları Kanunu, kamu görevlisinin hakları ve sorumlulukları, devlet malını koruma ve tasarruf tedbirleri hakkında sunum gerçekleştirdi.Sonraki Sayfa: TBM Madde Bağımlılığından Korunma Eğitimleri

Önceki Sayfa : Aile Eğitim Programı ( 12 Şubat – 26 Şubat )