İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZDEN “İŞ HAYATINA UYUM” SEMİNERİ

Sakarya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı kuruluşlarda Koruma ve Bakım altındayken reşit olmuş gençlerin yasa gereği yeni atanan aday memurların ve işçilerin atandıkları memurluk mesleği ilgili olarak “İş Hayatına Uyum” semineri verildi.

Korunma ve bakım altındaki gençlerimizin 2828 sayılı Kanun'un Ek 1.Maddesi ''Sosyal Hizmetler Kanunu'' ve ''Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında Tanınan İstihdam Hakkının Kullanılmasına İlişkin Yönetmelik'' hükümleri uyarınca, Devlet Personel Başkanlığınca yapılan işe yerleştirme işlemleri sonucunda, gençlerimizin kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştirmeleri sonucunda, gençlerimizin kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştirmeleri yapılmıştır.

İlimizdeki kamu kurum ve kuruluşlarına ataması yapılan gençlerin, Sakarya Aile ve Sosyal Politika İl Müdürlüğünce oluşturulan'' Kuruluştan reşit olarak ayrılan gençlere yönelik izleme ve rehberlik işlemleri'' komisyonunca düzenlenen seminere 13 aday memur ve işçi iştirak etti.


Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Personeli tarafından verilen “İş Hayatına Uyum” seminerinde aşağıdaki konulara yer verildi
- Kamu Düzeni ve Kamu Görevlisinin Görev ve Sorumlulukları
- Devlet Memurluğundan Ayrılmanın Riskleri
- Kamu Düzenine Uyum Sağlayabilme
- Kamu Personeli Olma Bilinci
- Maaş ve Bütçe Yönetimi


Sonraki Sayfa: 15 Temmuz Ruhunu Şehit Yakınları ve Gazilerimizle Taçlandırdık

Önceki Sayfa : 5395 SAYILI ÇOCUK KORUMA KANUNU KAPSAMINDA 2017 YILI 3.İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI