GAZİLER GÜNÜNDE GAZİLERİMİZİN YANINDAYDIK


Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e  "Gazi" unvanının verildiği 19 Eylül 1921 tarihinin yıl dönümü olan 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle İlimiz Valisi İrfan Balkanlıoğlu himayelerindeki heyet Gazilerimizin evlerine bir dizi ziyaret gerçekleştirildi.
Ziyarete Garnizon ve Tugay Komutanı Mustafa Cüneyt Arıkan, İl Jandarma Komutanı Cengiz Yiğit, İlçe Emniyet Müdür Vekili Cengiz Danışan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu ile Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Hayrettin Kaplan eşlik etti.
Kore Gazisi Salih Bozkurt, 15 Temmuz Gazisi Nihat Muriç Baş, Kıbrıs Gazisi Erol Demir, Malül Gaziler Mustafa Çolak, Metin Kan, Süleyman Keleş ve Mehmet Duran’ın evlerinde yapılan ziyarette Gazilerimizin herhangi bir sıkıntı yaşamaması için gereken ne varsa yapıldığını belirten Vali Balkanlıoğlu, “Devlet ve Millet olarak her zaman Şehit ile Gazilerimizin yanlarında, hizmetindeyiz. Onların hakkını ödemek mümkün değil. Bugün rahat yaşayabiliyorsak Şehit ve Gazilerimizin sayesindedir. Hala hayatta olan Gazilerimize hayırlı ve huzur dolu bir ömür dilerim. Ebediyete intikal etmiş tüm Gazilerimizi de rahmetle anıyorum” dedi.
 


Sonraki Sayfa: YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÖNCESİ KREŞ GÜNDÜZ BAKIMEVLERİ VE ÇOCUK KULÜPLERİ İLE İSTİŞARE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİK

Önceki Sayfa : Gazilerimiz ve Aileleriyle Gaziler Günü Yemeğinde Bir Araya Geldik.