GAZİ VE ŞEHİT AİLELERİYLE KOCAALİ İLÇESİNDE BİRARAYA GELDİK.

Kocaali Kaymakamlığı, Kocaali Belediyesi ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Kocaali ilçesinde ikamet eden Gazi ve Şehit aileleri onuruna ortaklaşa bir program düzenledi.

Kocaali Köfte Diyarı Lokantası’nda düzenlenen yemeğe Vali Yardımcısı Fatih Mehmet Çiçekli’nin yanı sıra; Kocaali Kaymakamı Alper Balcı, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Sakarya Şube Başkanı Erol Demir ve Şehit ve Gazi aileleri katıldı. 

Program, Kocaali Yenimahalle Cami İmamı Hasan Durmuş tarafından şehitlerimizin aziz ruhları için okunan Kur’an-ı Kerim ile başladı. Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar selamlama konuşmasında “Sahip olduğumuz vatan topraklarının hiç kuşkusuz şehit ve gazilerimizin bizlere mirasıdır. Bize bu cennet vatanı emanet eden tüm gazi ve şehitlerimiz gibi onların ailelerine de ödenmesi imkansız olan şükran borçluyuz” derken, Şehit aileleri ve Gazilerimizin başımızın tacı olduğunu belirten İlimiz Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli ise” Büyük Türk milleti olarak bizler bağımsızlığımızın kıymetini bildiğimiz gibi hatıralarımızın da kıymetini biliyoruz. Şehitlerimiz bizim milletimizin onuru, gururudur. Her biri ayrı bir kahramanlık destanı yazdı onların. Ama en çokta şehit ve gazi yakınları onlar birer kahramanlık destanı yazdılar ve bugün kaybettikleri evlatlarıyla, eşleriyle, babalarıyla onur ve şeref duyuyorlar. Bu şerefi bizimle birlikte oldukları zamanlarda onlarla paylaşıyoruz. Bu şerefi onlarla paylaşmaktan çok büyük mutluluk duyuyoruz.” diyerek Şehit ve Gazi ailelerine moral verdi.

Program, okunan Kur’an-ı Kerim ve dua ile sona erdi.Sonraki Sayfa: ÇOCUK HAKLARI GÜNÜNDE ÇOCUKLARIMIZLA ETKİNLİKTEYDİK

Önceki Sayfa : Aile Eğitim Programı ( Ekim, Kasım )