Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni

 

15 Temmuz şehitlerinin yakınları ve gazilere devlet övünç madalyası ve beratları törenle verildi.
Cumhurbaşkanlığı himayesinde Sakarya Valiliği toplantı salonunda düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Törende 6 şehit ailesi ve 22 gazimize madalya ve beratları Vali İrfan Balkanlıoğlu tarafından teslim edildi.
 
 
Törene Vali İrfan Balkanlıoğlu’nun yanı sıra; Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Garnizon ve Tugay Komutanı P. Alb. Mustafa Cüneyt Arıkan, Vali Yardımcıları Zeki Koçberber, Abdul Rauf Ulusoy, Erdoğan Ülker, Mehmet Fatih Çiçekli, Bekir Dınkırcı, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Cengiz Yiğit, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Kaymakamlar, kamu kurum ve kuruşlarının yetkilileri, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Sakarya Şube Başkanı Hayrettin Kaplan, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Sakarya Şube Başkanı Erol Demir, 15 Temmuz Derneği Başkanı Ali İnci, şehit yakınları, gaziler ve vatandaşlar katıldı.
 

Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından, özgeçmişi okunan şehitlerimizin aileleri ile gazilerimize devlet övünç madalyaları ve beratlarını takdim eden Vali Balkanlıoğlu, vatan, millet ve inançları uğruna canını ortaya koyan güvenlik güçlerimiz ile 15 Temmuz’un kahramanlarını rahmet ve minnetle andıklarını belirterek, milletimizin her daim kendilerine minnettar kalacağını ifade etti.
 

Şehit yakınlarının bizlere emanet olduğunu, şehitlerimizin vatan, bayrak ve inançlarımız uğruna hayatlarını ortaya koyduklarını belirten Vali Balkanlıoğlu Gazilerimiz de canlarını ortaya koymuş, ancak yüce Allah onların yaşamasını istediği için şu anda bizimle beraber ve aramızdalar. Sayın Cumhurbaşkanımızın imzaladığı devlet övünç madalyalarını Cumhurbaşkanlığını temsilen kendilerine takdim etmenin onur ve gururunu hep birlikte yaşadık. Bu madalyalar, şehit ailelerimize ve gazilerimize devletimizin minnet ve şükranlarının nişanesidir. Biliyorum ki; bunları ebediyen başköşede saklayacaklardır.” şeklinde konuştu.Sonraki Sayfa: Engelli Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Hulusi Armağan Yıldırım Ziyareti

Önceki Sayfa : TOYOTA’DA KARNE ŞENLİĞİ