ÇOCUK HAKLARI GÜNÜNDE ÇOCUKLARIMIZLA ETKİNLİKTEYDİK

20 Kasım, 1989 yılından bu yana Birleşmiş Milletler (BM) tarafından dünya genelinde çocukların karşı karşıya kaldıkları hak ihlallerini gündeme taşımak amacıyla “Dünya Çocuk Hakları Günü” olarak kutlanıyor.
Özellikle savaş ve yoksulluğun hüküm sürdüğü coğrafyalarda yaşam mücadelesi veren çocukları korumak ve koşullarını iyileştirmek için 20 Kasım 1989 tarihinde Birleşmiş Milletler Genel Kurulu “Çocuk Haklarına Dair Sözleşme’yi imzalamış ve o tarihten bugüne 20 Kasım “Dünya Çocuk Hakları Günü” olarak kutlanmaktadır.

Çocuk Hakları Günü nedeni ile yapılan etkinlikte konuşan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu “ Bugün çocuklarımızın yeteneklerini sergilediğimiz standın açılışını yaptık. Onlarla birlikte günümüzü taçlandırmak adına birlikte sinemada keyifli bir film seyrettik. Onlarla birlikte vakit geçirmenin sevincini yaşıyoruz. Çocukların erişkinlerden farklı fiziksel, fizyolojik, davranış ve psikolojik özellikleri olduğu hepimizce malumdur. Çocukların bakımından sadece ebeveynleri değil, toplumun tüm öğeleri sorumludur. Zira çocuklar toplumu toplumlar ise kültürleri meydana getirir. Haklarının bilincinde, haklarını savunabilen bilinçli ve özgüvenli çocuklar yetiştirmek için aileleri kadar bizler de gayret gösteriyoruz” dedi.

Ayrıca etkinlikte ise standı ziyaret edenlere Çocuk Hakları Bildirgesi hakkında bilgilendirme yapılarak, çeşitli çalışmalar yapıldı. Ayrıca ailelere, çocuk hakları konusunda bilinçlendirmek amacıyla konuyla ilgili kitapçıklar dağıtıldıSonraki Sayfa: 5395 SAYILI ÇOCUK KORUMA KANUNU KAPSAMINDA 2017 YILI 5.İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI

Önceki Sayfa : GAZİ VE ŞEHİT AİLELERİYLE KOCAALİ İLÇESİNDE BİRARAYA GELDİK.