Anneler Günü’nde Şehit Annelerimizi Ziyaret Ettik


Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak, Anneler Günü etkinlikleri kapsamında şehit annelerimizi ziyaret ederek Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül SAYAN KAYA hanımefendinin selamlarını şehit annelerimize ilettik.
Düzenlenen anneler günü ziyaretleri çerçevesinde, ilk olarak Mardin ili Derik ilçesinde teröristler tarafından şehit edilen Sakaryalı Kaymakam Muhammed Fatih SAFİTÜRK’ün annesi Fatma SAFİTÜRK ziyaret edildi. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu IŞIKSU Şehit Kaymakam Muhammed Fatih SAFİTÜRK’ün annesi Fatma SAFİTÜRK ile bir araya gelerek anneler gününü kutladı.
Daha sonra kuruluş müdürleri ve Aile ve Sosyal Destek Programı kapsamında görev yapan ASDEP görevlileriyle birlikte şehitlerimizin bizlere emaneti şehit annelerini anneler günü vesilesiyle ziyaret eden İl Müdürü Mutlu IŞIKSU, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül SAYAN KAYA hanımefendinin selamlarını şehit annelerine iletti.
“ŞEHİT ANNELERİMİZ BAŞIMIZIN TACI”
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu IŞIKSU : "Vatanı, kutsal değerleri için gözünü kırpmadan hayatını feda eden şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz. İslam'ın ilk şehidi Hz. Sümeyye validemizi, ahirete irtihal etmiş tüm annelerimizi, rahmet ve minnetle yâd ediyoruz. Vatan için canını feda eden şehitlerimizin anneleri her zaman başımızın tacıdır, biz onların evladıyız, devletimizin tüm imkanlarıyla her zaman onların yanındayız,  kendileri için hizmet etmeye hazırız. Bu vesileyle başta şehit annelerimiz olmak üzere tüm annelerimizin anneler günü kutluyorum.” şeklinde konuştu.


Sonraki Sayfa: Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Farkındalık Semineri (Hendek-Pamukova-Karapürçek-Taraklı)

Önceki Sayfa : Macera Parkı Etkinlikleri