Aile Şenliği

 

1993 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nun aldığı kararla 15 Mayıs “Uluslararası Aile Günü” olarak ilan edildi. 1994 yılından itibaren de tüm dünyada ve ülkemizde kutlanmaya başlandı. Ayrıca bu günün yer aldığı hafta olan 15–21 Mayıs ise “Aile Haftası” olarak kabul edilmiştir. Bu çerçevede Aile Haftası etkinlikleri kapsamında İl Müdürlüğümüze bağlı kuruluşlarımızda çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.
15-21 Mayıs Aile Haftası kapsamında, İl Müdürlüğümüze bağlı Arifiye Çocuk Evleri Sitesi bahçesinde düzenlenen etkinliklere; çocuk evlerinde bulunan çocuklarımız, huzurevinden gelen yaşlılarımız, sosyal ekonomik desteklerden ve evde bakım desteğinden yararlanan vatandaşlarımız, şehit ailelerimiz ve gazilerimiz katıldı. Ekinliğe ailesiyle birlikte katılan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu, hem çocuklar hem de yaşlılarla yakından ilgilenerek Aile Haftası’nı kutladı.
Çocuklara yönelik çeşitli yarışma ve aktiviteler düzenlenen şenlikte Arifiye Çocuk Evleri Sitesi’nde bulunan çocuklarımız, Hendek Melek Nişancı Huzurevi’nde kalan yaşlılarımızı misafir etti. Çocuk evlerinde bulunan çocuklarımız yaşlılarla kuruluş bahçesinde sohbet ederek, oyunlar oynadılar, ikramda bulundular. Etkinlik çerçevesinde  gençlere rol model olacak eski kuşaklar ile yeni kuşakların buluşması sağlanması amaçlanırken, çocuklara sorumluluk sahibi ve topluma yararlı birey olma düşüncesi aktarıldı.


Sonraki Sayfa: Macera Parkı Etkinlikleri

Önceki Sayfa : Engelli Ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Sebiha Başaran Sakarya’da