AİLE EĞİTİM PROGRAMI (11 OCAK – 16 OCAK)

 

Aile Eğitim Programı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan, İktisat, Hukuk, Medya, Sağlık ve İletişim alanlarında ailelere yönelik seminerler düzenlenerek yürütülen bir eğitim programdır.

Ailelerin yaşam kalitelerini arttırmak ve toplumda sağlıklı ailelerin çoğalmasına katkıda bulunmak amacıyla Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinesinde hazırlanarak “eğitim ailede başlar” ilkesinden hareketle illerde yürütülmektedir.

Aile Eğitim Programı (AEP) kapsamında AEP Eğitici Eğitimi programını başarıyla tamamlamış eğitimciler kendi uzmanlık alanlarında (İletişim, İktisat, Sağlık, Hukuk, Medya) eğitimler vererek, halkın bilinçlenmesine katkı sağlamaktadırlar.

Bu doğrultuda Aile Eğitim Programı (AEP) kapsamında düzenlenen eğitimlere ilişkin detaylar :
*11 Ocak - 16 Ocak 2018 tarihleri arasında aile eğiticileri tarafından 5 eğitim programı düzenlenmiş, düzenlenen programlara 332 katılımcı katılmıştır.

 
Eğitim düzenlenen yerler ve eğitim konuları :

* 17 Ağustos Cami Kuran Kursu-Aile İçi İletişim
* Karakamış İlköğretim Okulu-Etkili Ebeveynlik
* Kazımpaşa Kuran Kursu-Etkili Ebeveynlik
* Adapazarı Orhangazi Kültür Merkezi-TBM Madde Bağımlılığından Korunma Yolları
* Sakarya Karadere İlköğretim Okulu-Bilinçli Medya Kullanımı

 
Aile Eğitim Programı kapsamında düzenlenen tüm eğitimler halka açık olup, eğitimlere katılım ücretsizdir. Eğitimlere katılmak için 0264 277 07 06 telefon numarası aracılığıyla Aile ve Toplum Hizmetleri birimi ile iletişime geçebilirsiniz. 


Sonraki Sayfa: TOYOTA’DA KARNE ŞENLİĞİ

Önceki Sayfa : SGK İL MÜDÜRLÜĞÜNDE KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE FARKINDALIK EĞİTİMİ