5395 SAYILI ÇOCUK KORUMA KANUNU KAPSAMINDA 2017 YILI 5.İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI

5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu kapsamındaki 2017 5. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı.
 
Çocuklar hakkında verilen tedbir kararlarının izlenmesi, kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonun sağlanması, risk altında bulunan çocuklar için önleyici, müdahale edici ve destekleyici hizmetler gibi konularda istişarelerde bulunan İl Koordinasyon Kurulu üyesi kamu kurum ve kuruluşları Vali Yardımcısı Bekir Dınkırcı başkanlığında bir araya geldi.
 
Toplantıya, ASPB  İl Müdürü Mutlu Işıksu ,İl Koordinasyon Sekretarya Sorumlusu Caferi Tayyar İğdir,  Sakarya Üniversitesi Sosyal Hizmetler Yüksek Okulu Bölüm Başkanı Prof. Dr. M. Zafer Danış ve Yrd.Doç.Dr Özden Güneş, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürü Murat Kıroğlu,  Denetim Serbestlik İl Müdürü Kenan Porgalı, Sosyal Güvenlik İl Müdür Yard. İdris Aydın ,İl Jandarma Komutanlığı Asayiş Şube Müdürü Fatma Dündar,  Emniyet Müdürlüğü Emniyet Amiri Cihat Kayaer ,İŞKUR İl Müdür Yard. Emrullah Akçayır, Sağlık Müdürlüğü  İl Müdür Yard. Suat Kocak  ve Şube Müdürü Şahin Yelek, Sosyolog M. Naif Çiçek,  İl Müftülüğü Şube Müdürü Mehmet Söylemez, İl Gençlik Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi Müdürü Ali Okur, Çam Yolu İlköğretim okul Müdürü Hasan Topçu, Çökekler İlköğretim okul müdür yardımcısı Serkan Zaman, Talat Tömekçe İlköğretim Okul Müdürü Turgay Bulut, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Psikolojik Danışman Kuaybe Nagehan Özder, Rehber Öğretmen Nalan Aspirim katıldı.
 
Toplantıda çocukların bedensel,  zihinsel, psikolojik, duygusal gelişimlerinin sağlıklı yürütülmesi ve çocuğun gelişiminde, risk ve tehlikeleri erken görerek müdahale etmeyi amaçlayan Erken Uyarı Sistemi anlatılırken okullarda oluşturulan “ Risk Takip” kurullarınca çeşitli kategorilere göre risk altında olan öğrencilerin belirlenmesi ve risk seviyelerine göre paydaş kurumların koordineli çalışması gereğinin önemine vurgu yapıldı.
Sonraki Sayfa: SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULUNDA “MADDE BAĞIMLILIĞINDAN KORUNMA” EĞİTİMİ

Önceki Sayfa : ÇOCUK HAKLARI GÜNÜNDE ÇOCUKLARIMIZLA ETKİNLİKTEYDİK