5395 SAYILI ÇOCUK KORUMA KANUNU KAPSAMINDA 2017 YILI 3.İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI

5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu kapsamındaki 2017 3. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı.
 
Çocuklar hakkında verilen tedbir kararlarının izlenmesi, kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonun sağlanması, risk altında bulunan çocuklar için önleyici, müdahale edici ve destekleyici hizmetler gibi konularda istişarelerde bulunan İl Koordinasyon Kurulu üyesi kamu kurum ve kuruluşları Vali Yardımcısı Bekir Dınkırcı başkanlığında bir araya geldi.
 
Toplantıya, Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Üniversitesi, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, İŞKUR İl Müdürlüğü, SGK İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ve  İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı   Çocuk Koruma Sekretarya Sorumluları katıldı.
 
Çocuk İzleme Merkezinin açılışı; mülteci çocukların rehabilitasyonu ve suça sürüklenen çocuklar ile yapılan istatiksel verilerin analiz edildiği toplantıda 2017 yılı içerisinde İl Koordinasyon Kurulu tarafından il genelinde yürütülen çalışmalar hakkında sunumlar yapıldı. Ayrıca toplantıda Çocuklar ile ilgili oluşturulan komisyonlar ve kurumların bu komisyonlardaki görevlerinin altı çizilerek, kurumlar arası işbirliği ve koordinasyon çalışmalarının önemine vurgu yapıldı.
Sonraki Sayfa: İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZDEN “İŞ HAYATINA UYUM” SEMİNERİ

Önceki Sayfa : YAZ DÖNEMİNDE 6651 KİŞİYE EĞİTİM VERDİK