1.MÜNAZARA YARIŞMASI İÇİN SAKARYA TAKIMINI SEÇTİK

 
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 1. Münazara Yarışmasının Sakarya etabı Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleştirildi.
 
Bakanlığımızın sunmuş olduğu sosyal hizmet modellerinden faydalanan çocukların; özgüven ve sorumluluk duygularını geliştirmek, farklı görüşleri bir arada yaşatabilme ve empati kurma duygularını geliştirmek, kendilerini sözlü olarak ifade edebilmelerini sağlamak, fikir üretme ve problemlere çözüm bulma yeteneklerini geliştirmek, antitezler üretme, herhangi bir konuda mantık yürütme, araştırma yapma, düşüncelerini savunacak kanıtlara ulaşma, tezler ve istatistikî bilgiler yoluyla savunma becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak amacıyla düzenlenen yarışmada 4 öğrencimiz İstanbul Bölge Finaline gitmeye hak kazandı.
 
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı kuruluşlarda hizmet alan çocuklarımız jüri gözetiminde sunumlarını tek oturumda gerçekleştirdiler. “Bir Toplumun İlerlemesinde Kadın ve Erkeğin Rolü”  ana konusu altında “Bir Toplumun İlerlemesinde Kadın mı Daha önemlidir Erkek mi?” üzerine fikirlerini ifade eden gençler izleyicilerden tam not aldılar.
Yarışma sonrası bir konuşma yapan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlü Mutlu Işıksu “Amacımız özgüveni yüksek, problem çözme yeteneğine sahip, kendilerini sözlü olarak ifade edebilen ve empati kurabilen gençler yetiştirebilmektir. Onların bu sunumlarıyla gururlandık. Kendilerini kutluyorum” diyerek İstanbul Bölge Finaline gitmeye hak kazanan öğrencilere başarılar diledi.


Sonraki Sayfa: KANSERE FARKINDALIK EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

Önceki Sayfa : YENİ HAYATLARINDA MUTLULUKLAR DİLERİZ