15 Temmuz Ruhunu Şehit Yakınları ve Gazilerimizle Taçlandırdık


“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma” etkinlikleri kapsamında Sakarya Valiliği ve Aile ve Sosyal Politikalar Sakarya İl Müdürlüğü tarafından 15 Temmuz Şehitleri, Tüm Şehit Yakınları Ve Gaziler onuruna düzenlenen akşam yemeği Reisoğlu Restoran’da gerçekleşti.
Program öncesinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın düzenlediği 15 Temmuz Fotoğraf yarışması sonucunda seçilen 30 fotoğraf fotoblok olarak sergilendi. Türk halkının kahramanca verdiği mücadelenin sene-i devriyesinde milli duyguların yoğunlaştığı organizasyona; Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Garnizon Komutan P.Albay Sebahattin Kalkan, Sakarya  Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Doç.Dr.Hasan Ali ÇELİK, Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarı Ebubekir Şahin, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu  ,Kaymakamlar, İlçe Belediye Başkanları, Askeri  ve Mülki Erkân, Şehit Aileleri, Gaziler ve aileleri katıldı.
Vatanın Bölünmez bütünlüğü ve milletin birliği için canı pahasına mücadele ederek şehitlik mertebesine ulaşmış tüm şehitlerimizin ruhu için yapılan Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu bir konuşma yaptı.” Allah sizleri başımızdan eksik etmesin. Sizi bizden, bizi sizden ayırmasın İnşallah. Bayrağımız ebediyen gönderde dalgalansın, İstiklal Marşımız, şanlı Bayrağımız göndere çekilirken okunmaya devam etsin, ezanlarımız da susmasın. Bunu sizlere, sizlerin göğsünüzü düşman askerlerinin silahlarına siper etmenize borçluyuz. Şanlı tarihi boyunca zaferden zafere koşan, birçok Şehit ve Gaziyi içinde barındıran Peygamber Ocağımız Türk Silahlı Kuvvetlerimizi, böyle terörle, teröristle eş değer de tutamayız. Bu eşkıyalar maalesef oraya sızmış durumdaydı. Eğer ikisini birbirine karıştırırsak kendi ayağımıza kurşun sıkmış oluruz” dedi.
Vali Balkanlıoğlu,” Allah Şehitlerimize yüksek dereceler ihsan etsin. Peygamberimize komşu etsin İnşallah. Ama milletimize de başka acılar , kaldıramayacağı sınavlar vermesin. Allah kimseye evlat, kardeş, eş acısı da vermesin. Güvenlik güçlerimize güç, kuvvet versin, onları her türlü tehlikeden, her türlü sıkıntıdan muhafaza etsin” diyerek, Şehit aileleri ve Gazilerimize her zaman devletin kapısının açık olduğunu belirtti.

 


Sonraki Sayfa: 2545 Kadroya Engelli Memur Yerleştirmeleri İçin Tercihler 12-21 Temmuz 2017 Tarihleri Arasında Alınıyor

Önceki Sayfa : İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZDEN “İŞ HAYATINA UYUM” SEMİNERİ