“15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ “ ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

Sakarya Valiliği bünyesinde düzenlenen “ 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi” yıldönümü etkinlikleri nedeniyle 15 Temmuz Şehitleri kabirleri başında ziyaret edildi.

15 Temmuz 2016 tarihinde meydana gelen hain darbe girişiminde vatanın bölünmez bütünlüğü ve milletimizin birliği için canı pahasına mücadele ederek 250 vatandaşımız şehitlik mertebesine ulaşmış, 2712 vatandaşımız da gazi olmuştur. Ülkemizin geleceğini hainlerin karanlık emellerinden kurtaran bu vatan kahramanlarımıza ve yakınlarına toplum olarak vefa göstermek amacıyla  gerçekleşen  bu ziyarete başta İlimiz Valisi Sn. İrfan Balkanlıoğlu , AK Parti MKYK Üyesi ve  Milletvekili Recep Uncuoğlu, Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Milletvekili Mustafa İsen, Garnizon Komutanı Sebahattin Kalkan , Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu,Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, Serdivan Kaymakamı Muhsin Çatmadım, Arifiye Kaymakamı Adem Yazıcı, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Emin Dursun, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programları kapsamında protokol mensupları Serdivan Şehitliği’ni ziyaret etti. Yorgalar Şehitliği’nin ardından Hanlı’daki Şehit Mezar’ında 16 Temmuz’da şehit olan Serdar Gökbayrak’ın kabri de ziyaret edildi. Daha sonra protokol üyeleri Mardin Derik’te saldırıya uğrayarak şehit olan Muhammet Fatih Safitürk’ün kabrini ziyaret etti. Şehitliklerde Kur-an’ı Kerim okundu, dualar edildi, karanfil bırakıldı.

Şehitlerin kabirleri başındaki ziyaretlerinden hemen sonra öğle namazı sonrası Orhan Camii’nde gerçekleştirilen programda, mevlit okundu ve tüm vatan şehitleri için dua edildi. Okunan mevlit sonrasında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Cami önünde ikram yapıldı.


Sonraki Sayfa: "Son günlerde Suriyeliler, kirli provokasyonlara tabi tutulmaya çalışılıyor. Bu konuda çok hassas ve dikkatli olmamız gerektiğine inanıyorum''

Önceki Sayfa : JANDARMA PERSONELİNE KADINA YÖNELİK ŞİDDETİN ÖNLEMESİNE DAİR BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI.