YAŞLILARA SAYGI HAFTASINI KUTLADIK

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Melek Nişancı Huzurevi  “Yaşlılara Saygı Haftası” münasebetiyle bir program düzenledi.
18 – 24 Mart arasında kutlanan “Yaşlılara Saygı Haftası” nedeniyle düzenlenen programa Hendek Kaymakamı Orhan Burhan, 25. Dönem Sakarya Milletvekili Ali İnci, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Sakarya Barosu Başkanı Zafer Kazan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Başdenetçileri Sabahattin Karakütük ve Tamer Yaycılı, Denetçi Yardımcısı Ali Serkan Sağer, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Musa Zor ve huzurevi sakinleri katıldı.
Program İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Programın açılış konuşmasını yapan Melek Nişancı Huzurevi Müdürü Emel Çelik yaşlılara olan bağlılık duygularımızın belirli tarihlerle sınırlı olmaması gerektiğini belirterek Yaşlılar Haftasını kutladı.
Hendek Kaymakamı Orhan Burhan ise konuşmasında “Büyüklerin varlığı, bağlı olduğu ailenin temel direği ve temel dirliğidir. Çocuklarımıza, büyüklerimize sevgi ve saygıyı çok iyi anlatıp aradaki köprüyü daha da sağlamlaştırmalıyız. Unutmayalım ki hepimiz yarının yaşlılarıyız. Yaşlılarımız milletimizin huzurudur. Büyüklerine sahip çıkan toplumlar medeniyeti yakalamış toplumlardır “diyerek, Yaşlılar Haftasını kutladı.
Konuşmaların ardından Melek Nişancı Huzurevini anlatıldığı kısa bir film izlenirken huzurevi sakinlerinden Şakir Alimoğlu ve Ahmet Oktay Selamet’in şiirleri duygu dolu anların yaşanmasına vesile oldu. Huzurevi sakinlerinden oluşan Türk Halk Müziği korosunun türkülerini büyük bir beğeni ile dinleyen protokol, günün anısına pasta kesimini yaşlılarla birlikte gerçekleştirdiler.
Program huzurevi sakinleri tarafından yapılan, Filografi Sanatı sergisinin açılışıyla tamamlandı.


Sonraki Sayfa: Sakarya KYŞ İl Eylem Planı

Önceki Sayfa : AİLE İÇİ İLETİŞİM SEMİNERLERİMİZ DEVAM EDİYOR