SAKARYA ASPİM OLARAK BİLİM ŞENLİĞİNDEYDİK

 
Bilim şenliğinde çocukların hayallerini birlikte gerçekleştirmek için korunmaya muhtaç çocukların koruyucu aile yanına yerleştirilmesinin önemi anlatıldı
TÜBİTAK Bilim Şenlikleri Destekleme Programı kapsamında 15-16 Şubat 2017 tarihinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce yürütülen "Sakarya Bilim Yolculuğunda" Bilim Şenliği Ana Organizasyonuna Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü de katıldı. Açılan standa vatandaşların soruları yanıtlanırken korunmaya muhtaç çocukların koruyucu aile yanına yerleştirilmesinin önemi anlatıldı.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu “ Vatandaşlarımıza çocukların hayallerini birlikte gerçekleştirmek için korunmaya muhtaç çocukların koruyucu aile yanına yerleştirilmesinin önemi anlattık. “Çocuk Hakları” sözleşmesine göre her çocuğun bir aileyle birlikte yaşama hakkı vardır. Bu yüzden her çocuğun bir ailesinin olması için toplumsal sorumluluğun paylaşılması gerekir diye düşünüyoruz. Bu vesile ile vatandaşlarımıza ‘Koruyucu Aile’ nasıl olunur” sorusunun cevaplarını verdik.” dedi.


Sonraki Sayfa: BOCCE TURNUVASINDA 2. OLDUK

Önceki Sayfa : ERENLER BELEDİYE BAŞKANI ÖZTÜRK ‘TEN ÇEKOM’A ZİYARET