OKULLARDA DEVAMSIZLIĞIN AZALTILMASI İÇİN EĞİTİMLER VERDİK


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan, illerde halka yönelik olarak sürdürülen Aile Eğitim Programı (AEP) kapsamında AEP Eğitici Eğitimi programını başarıyla tamamlamış eğitimcilerimiz kendi uzmanlık alanlarında (Aile İçi Eğitim, İktisat, Sağlık, Hukuk, Medya) eğitimler vererek, halkın bilinçlenmesine katkı sağlamaktadırlar
Bu kapsamda Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün talebi üzerine İl Müdürlüğümüz Aile ve Toplum Hizmetleri Birimi tarafından ilçe genelindeki bazı liselerde “Okullarda Devamsızlığın Azaltılması” konu başlığıyla öğrenci velilerine yönelik olarak eğitimler düzenlendi.
Sakarya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Aile ve Toplum Hizmetleri Biriminde görev yapan Aile Eğiticisi Psikolog Gülnur Ayşe Er tarafından verilen eğitimler Prof. Dr. Tansu Çiller Meslek Teknik Anadolu Lisesi; SATSO Meslek Teknik Anadolu Lisesi, İMKB Sakarya Meslek Teknik Anadolu Lisesi, Fatih Meslek Teknik Anadolu Lisesi, İMKB Mehmet Akif Ersoy Meslek Teknik Anadolu Lisesi, Adapazarı Meslek Teknik Anadolu Lisesi, Sezginler Meslek Teknik Anadolu Lisesi  ve Karapürçek Mehmet Akif Ersoy Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde  gerçekleşti.
 
Aile Eğiticisi Psikolog Gülnur Ayşe Er sunumunda şu konulara yer verdi:
-  Okulda Devamsızlığın   Aileye Bakan Yönleri
-  Okulda Devamsızlığın Çevreye Bakan Yönleri
-  Okulda Devamsızlığın Eğiticiye Bakan Yönleri
-  Okulda Devamsızlığın Okul Yönetimine Bakan Yönleri
-  Ergenlik Psikolojisi ve Çözüm Yolları


Sonraki Sayfa: TARAKLI KAYMAKAMLIĞI VE GEYVE MÜFTÜLÜĞÜNDE MADDE BAĞIMLILIĞINDAN KORUNMA EĞİTİMİ

Önceki Sayfa : VALİ MUSTAFA BÜYÜK KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ ÖĞRENCİLERİ SOSYAL HİZMETİ YERİNDE ÖĞRENDİLER