İLK İFTARIMIZI ŞEHİT AİLELERİMİZLE BİRLİKTE AÇTIK


 
Sakarya Valiliği ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce Şehit Aileleri onuruna bir iftar programı düzenlendi.
Nehirland Restaurant’ta düzenlenen iftar programına Vali Hüseyin Avni Coş’un yanı sıra; Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay,  Milletvekilleri  Mustafa İsen, Ali İhsan Yavuz, Garnizon Komutanı Sebahattin Kalkan, Bilim Sanayi Ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Haydar Memiş, Baro Başkanı Zafer Kazan, İl Jandarma Komutanı Emin Dursun, Belediye Başkanları, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu,  kamu kurum ve kuruluşların yöneticileri, daire müdürleri, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Sakarya Şube Başkanı Hayrettin Kaplan ve  şehit yakınları katıldı.
 
İftar programı Yeni Erenler Camii İmamı Ferhat Saydam tarafından şehitlerimizin aziz ruhları için okunan Kur’an-ı Kerim ile başladı. Programın açış konuşmalarını yapan İlimiz Valisi Hüseyin Avni Coş “Devletimiz her zaman değerli Şehit Ailelerimizle birliktedir. Bütün devlet kurumları olarak yanınızda ve hizmetinizde olduğumuzu bir kez daha tekrar ediyorum.  Size verdiğimiz önemi ve değeri her vesileyle göstermek istiyoruz, bunun için de ilk iftarımızı sizlerle birlikte yapmak istedik. Cenab-ı Hakk bu mübarek ayın feyzinden, bereketinden en iyi şekilde istifade etmeyi hepimize nasip etsin. Ramazan ayının İlimize, Ülkemize, Alem-i İslam'a huzur, saadet ve selamet getirmesini Yüce Allah'tan niyaz ederim”diyerek Şehit Ailelerinin Ramazan aylarını tebrik etti.
Daha sonra Devletimizin ve Milletimizin gözbebeği olan Şehit aileleri ile yakından ilgilenerek sorunlarını da dinleyen Vali Coş, onlarla bir süre sohbet etti. Program, okunan Kur’an-ı Kerim ve dua ile sona erdi.


Sonraki Sayfa: GAZİLERİMİZLE İFTARI VE HUZURU PAYLAŞTIK

Önceki Sayfa : ŞEHİT AİLELERİNE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETLERİ