“GÖNÜL ELÇİLERİ” VE” KORUYUCU AİLE” PROJESİNİ AKYAZI’DA ANLATTIK

Akyazı Kaymakamlığı,  Akyazı Belediyesi ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenledikleri "Gönül Elçileri” ve” Koruyucu Aile”  Projesi tanıtımı Akyazı Sosyal Gelişim Merkezinde yapıldı.

Kaymakam Ömer Kalaylı ve eşi Nilgün Kalaylı, Belediye Başkanı Hasan Akcan ve eşi İlknur Akcan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu'nun   evsahipliği yaptığı proje tanıtım toplantısına MYO Müdürü Prof. Dr. Ahmet Tutar, AK Parti İlçe Başkanı Fevzi Bora, Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Muzaffer Başer, Ziraat Odası Başkanı Ali Şener Bayraktar, SESOB'a bağlı Oda başkanları, Muhtarlar Derneği Başkanı Bekir Durmuş, Mahalle Muhtarları, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Durmuş, Okul Müdürleri, Dernek başkanları, ve  gönüllüler katıldı.

Programın açış konuşmasını yapan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu "Bakanlığımız tarafından başlatılan Koruyucu Aile ve Evlat Edinme projelerini İlimizde hayata geçirdik ve önemli mesafe kat ettik. Akyazı İlçemizde de bu projeleri daha etkin hale getirebilmek ve daha fazla gönül elçisi bulabilmek için bu toplantıyı düzenledik. Katılımınız bizleri mutlu etmiştir" derken Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan da projenin çok önemli olduğunun altını çizdi ve "Gönül Elçileri” projesine katkı sağlayan Akyazılı sayısını arttırmamız lazım" dedi.

Son olarak konuşan Akyazı Kaymakamı Ömer Kalaylı da "Biliyoruz ki; sağlıklı bir toplum ve mutlu yarınlar için sahip olduğumuz en değerli varlıklarımız çocuklarımızdır" diye başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü: "Çocuklarımızın sağlıklı gelişebilmeleri için kendilerini koruyacak, kollayacak, sevgi ve şefkat gösterecek, çocukların maddi manevi gereksinimlerini düzenli bir şekilde karşılayacak koruyucu ailelere ihtiyaç vardır. Bugün bize anlatılacak olan proje Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız tarafından hazırlanmış ve uygulamaya konulmuş bir projedir. Akyazı olarak bizim de bu projeye katkı vermemiz lazım ve 5 olan koruyucu aile sayımızı daha da arttırmalıyız."

Protokol konuşmalarının ardından Akyazı’da ikamet eden koruyucu ailelere plaket verildi. Plaket takdiminin ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü Çocuk Hizmetleri Biriminden Duygu Uyar sinevizyon gösterimi eşliğinde” Koruyucu Aile” konusunda bilgilendirme yaptı.

 


Sonraki Sayfa: PERSONELİMİZE “ BİLİNÇLİ TÜKETİCİ OLMA“ EĞİTİMİ VERDİK

Önceki Sayfa : GAZİ VE ŞEHİT AİLELERİYLE GEYVE İLÇESİNDE BİRARAYA GELDİK.