GAZİ VE ŞEHİT AİLELERİYLE GEYVE İLÇESİNDE BİRARAYA GELDİK.

Geyve Kaymakamlığı, Geyve Belediyesi ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Geyve ve Taraklı ilçelerinde ikamet eden Gazi ve Şehit aileleri onuruna ortaklaşa bir program düzenledi.

Karaçam Et Lokantası’nda düzenlenen yemeğe Vali Hüseyin Avni Coş’un yanı sıra; Geyve Kaymakamı İlyas Memiş, İl Jandarma Komutan Jan. Alb. Emin Dursun,  Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Sakarya Şube Başkanı Hayrettin Kaplan, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Sakarya Şube Başkanı Erol Demir ve Şehit ve Gazi aileleri katıldı.
 
Program, Pamukova Muradiye İmam Hatip Lisesi Tatbikat Cami İmamı Halil İbrahim Demiralp tarafından şehitlerimizin aziz ruhları için okunan Kur’an-ı Kerim ile başladı. Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya selamlama konuşmasında “Sizler bizlerin kıymetlimizsiniz. Biz sizleri çok seviyoruz. Allah ta sizleri çok seviyor. Her zaman emrinizdeyiz. Kapılarımız sizlere 24 saat açık.” derken, Şehit aileleri ve Gazilerimizin başımızın tacı olduğunu belirten İlimiz Valisi Hüseyin Avni Coş ise” . Bugün sizlere karşı sevgilerimizi, saygılarımızı ve bunun sürekli olduğunu ifade etmek için böyle güzel bir program tertip ettik. Bir olduğumuzu, dosta düşmana gösterelim. Gerektiğinde Milletimiz için, Devletimiz için 15 Temmuz’da olduğu gibi her türlü fedakârlığa da hazır olduğumuzu göstermek için buradayız. Allah hepinizden razı olsun. Şimdi bizim burada huzur içinde böyle bir toplantıyı yapmamıza imkân sağlayan Yüce Mevla’mıza ve şehitlerimize sonsuz şükranlarımızı iletiyoruz. ”diyerek Gazi ve Şehit ailelerine moral verdi.

Devletimizin ve Milletimizin gözbebeği olan Şehit aileleri ile yakından ilgilenerek sorunlarını da dinleyen Vali Coş, onlarla bir süre sohbet etti. Program, okunan Kur’an-ı Kerim ve dua ile sona erdi.

 


Sonraki Sayfa: “GÖNÜL ELÇİLERİ” VE” KORUYUCU AİLE” PROJESİNİ AKYAZI’DA ANLATTIK

Önceki Sayfa : Geçmişten 15 Temmuz’a Kadın Kahramanlar