ENGELLİLER HAFTASINI ALKIŞLARLA KUTLADIK


Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında bir etkinlik düzenlendi. Serdivan İlçesinde bulunan Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe Sakarya Vali Yardımcısı Bekir Dınkırcı, İl Jandarma Komutanı Albay Emin Dursun, Serdivan Kaymakamı Muhsin Çatmadım, Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya , Arifiye Kaymakamı Adem Yavuz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Erhan Çavuş , Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel ,  kurum müdürleri, müdür yardımcıları, kuruluş müdürleri, STK temsilcileri, şehit yakınları, gaziler ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.
 
Programın açılış konuşmasını yapan Arifiye Yetişkin Zihinsel Engelliler Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Murat Topuz, “Burada ailesi veya yakınları tarafından bakımı üstlenilmeden yaşamını bağımsız olarak sürdüremeyecek durumda olan, ülkenin çeşitli yerlerinden gelen zihinsel engellilerin, maddi, manevi ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla hizmet veriyoruz. İnsanın gönlüne dokununca her şey değişir; bizler ne zaman zihnimizdeki engelleri kaldırmaya başlarsak, işte o zaman engellilerimizin yüreğine, hayatına dokunmaya başlarız.” diyerek engellilere bakış açısının değiştirilmesi gerektiğinin altını çizdi.
Açış konuşmasının ardından Arifiye Yetişkin Zihinsel Engelliler Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde koruma ve bakım altında tutulan öğrenciler tarafından hazırlanan Şanlı Türk tarihinin resmedildiği  “Maziden İstikbale “adlı sinevizyon eşliğindeki tiyatro gösterisinde duygu dolu anlar yaşanırken zihinsel engelli öğrencilerimizin performansları büyük alkış aldı. Programın kapanış konuşmasını yapan Vali Yardımcısı Bekir Dınkırcı, “Size bu programa katılamayan Valimiz Hüseyin Avni Coş ‘un içten selamlarını getirdim. Bu güzel programda emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyorum” dedi. Programın sonunda gösteriyi hazırlayan engellilere hediye takdim edildi.Sonraki Sayfa: VALİ MUSTAFA BÜYÜK KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ ÖĞRENCİLERİ SOSYAL HİZMETİ YERİNDE ÖĞRENDİLER

Önceki Sayfa : AİLE HAFTASINI EĞİTİMLE KUTLADIK