3.İL KOORDİNASYON İZLEME VE DEĞERLENDİRME KOMİSYONU TOPLANTISI YAPILDI

6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında 3.İl Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Komisyonu Toplantısı, 13.06.2017 tarihinde kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve meslek komitesi temsilcileri Vali Yardımcısı Sn. Bekir Dınkırcı başkanlığında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi.
 
Vali Yardımcısı Bekir Dınkırcı başkanlığındaki toplantıya, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Mutlu Işıksu, İl Müdür Yardımcısı Yasemin Turan, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Şube Müdürü Murat Kıroğlu, Adapazarı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Özkan Gümülcineli, Erenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Şenol Dinç, İl Sağlık Müdürlüğü İl Müdür Yardımcısı Suat Koçak, Serdivan İlçe Sağlık Müdürü Sevda Gürsel, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Erdem Mali, İŞKUR İl Müdür Yardımcısı Hüseyin Keskin, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdür Yardımcısı İdris Aydın, Denetimli Serbestlik İl Müdürü Kenan Porgalı, Erenler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Lale Altun Düzcan, Sakarya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü İbrahim Yolcu, Arifiye Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Hakan Tanıl, İl Jandarma Komutanlığından Tuncay Tuna, İl Göç İdaresi Müdür Vekili Burak Kızılcık, Halk Sağlığı Müdür Yrd. Mümtaz Seyda, İl Milli Eğitim Müdürlüğünü temsilen Psikolojik Danışman Vildan Aksakal, Sakarya Barosu’nu temsilen Av. Reyhan Şahin, ŞÖNİM Müdürü Yadigar Ekerbiçer katıldı.
 
Toplantı Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM) Müdürü Yadigar Ekerbiçer’ in Erken Yaşta Zorla Evlilikler konusundaki verilerin paylaşıldığı sunum ile başladı. KYŞ kapsamında hazırlanan Sakarya İl Eylem Planı doğrultusunda yapılan mentör yetiştirme programı sonrası kuruluşlarda verilen Eğitici Eğitimi Kapsamında yapılan eğitim verilerinin  paylaşılması ve değerlendirilmesi ile son buldu.
 
Toplantıda Sakarya İl Eylem Planı gözden geçirilerek değerlendirmeler yapıldı. Kadına yönelik şiddete ilişkin oluşturulan komisyonlar ve kurumların bu komisyonlardaki görevlerinin altı çizilerek, kurumlar arası işbirliği ve koordinasyon çalışmalarının önemine vurgu yapıldı.